środa, 26 listopada 2014

Włosy piękne nawet jesienią



Włosy piękne nawet jesienią

Pora pozbyć się złudzeń: jesień nadeszła i rozpanoszyła się wokół. Jest wszędzie, w szarym krajobrazie za oknem, w pierwszych podmuchach porywistego wiatru i w temperaturze, która sprawia, że porzucamy kolorowe, letnie sukienki, a niechętnie wciskamy na głowy ciepłe czapki. Nakrycia głowy są przez większość z nas darzone taką antypatią z powodu spustoszeń, których codziennie dokonują w naszych, pieczołowicie ułożonych rano, fryzurach. Wiadomo, że po zdjęciu przez nas czapki, oczom wszystkich znajomych, czy współpracowników ukażą się naelektryzowane, przetłuszczone pasma, zwisające smętnie i bez życia. Dlatego też, na ten trudny okres dobrze jest wybrać dla siebie indywidualny tok pielęgnacji po to, by w maksymalny sposób zadbać o włosy i pogodzić utrzymanie lśniącej, zadbanej fryzury z potrzebą noszenia nakryć głowy w chłodne dni. Każda z pań pewnie używa kilku ulubionych kosmetyków, którymi codziennie pielęgnuje swoje włosy. W okresie jesienno – zimowym jednak, taka pielęgnacja może okazać się niewystarczająca. Polecamy codzienne stosowanie odżywek lub masek, pamiętając jednocześnie, by nakładać je tylko na włosy, nie na skórę głowy. Nawet włosy, które się przetłuszczają, powinny być poddane zbawiennemu działaniu odżywki – najlepiej lekkiej, delikatnej, o konsystencji mleczka – ponieważ dzięki temu będą odżywione i mniej podatne na elektryzowanie. Jeśli nie chcecie poświęcać zbyt wiele czasu na pielęgnację, zainwestujcie w kosmetyki bez spłukiwania. W niwelowaniu problemów ze słabymi i łamliwymi włosami może pomóc także olejek arganowy lub rycynowy. Są znane ze swoich właściwości odżywczych i korzystnego wpływu na kondycję skóry głowy, dlatego są często stosowane do kuracji wzmacniających włosy. Po takich zabiegach wskazane jest spłukanie włosów letnią wodą z dodatkiem soku z cytryny. Po myciu, suszymy dokładnie włosy ciepłym – ale nie gorącym powietrzem. Ważne, by pamiętać, że włosy nie mogą pozostać wilgotne, bo niskie jesienne temperatury wpływają destrukcyjnie na cebulki włosów, osłabiając je i powodując ich wypadanie.


Powiedz „nie” naelektryzowanym włosom
Czas rozprawić się z jednym z największych problemów, który dotyka nasze włosy jesienią: wspomnianym już elektryzowaniem się. Żeby zminimalizować jego skutki, używaj do czesania szczotki z naturalnego włosia, a nakrywając głowę, pamiętaj, by czapki i szale wykonane były z naturalnych, szlachetnych materiałów jak bawełna, kaszmir czy jedwab. Jeśli to możliwe, a mróz nie jest jeszcze bardzo dotkliwy, można otulić głowę szalem, zamiast zakładać ściśle przylegającą czapkę. Jeżeli po zdjęciu nakrycia głowy włosy są wciąż mocno naelektryzowane, warto lekko zwilżyć je rozpyloną mgiełką wody w sprayu, lub lekko usztywniającym lakierem.

Dieta
Kosmetyka i pielęgnacja to tylko część całego procesu dbania o zdrowe i piękne włosy. Równie ważne jest przestrzeganie właściwej diety. W sezonie jesienno – zimowym, kiedy ciężko jest zadbać o stałe dostarczanie organizmowi zróżnicowanych składników, zaczyna nam często brakować witamin i mikroelementów. Dzieje się tak dlatego, że maleje nasze dzienne spożycie owoców i warzyw, jemy  natomiast więcej mięsa i tłuszczów. Nawet jednak przy ograniczonych możliwościach spożywania witamin w naturalnej postaci, staraj się jeść je jak najczęściej, a owoce, warzywa i soki są do kupienia przez cały rok w dużych hipermarketach. Można skusić się także na przyjmowanie gotowych mieszanek witamin, które, w postaci suplementów diety, można kupić w każdej aptece. Takie rozwiązanie należy jednak traktować jako ostateczność i zawsze przedkładać naturalne pokarmy nad mieszanki chemiczne.

Zdjęcie: http://static2.milionkobiet.pl/files/2014_11/.thumbnails/662x441/jesienny-makijaz-aad6d33b7db7f6397e99-93-6-5c86add_8ebd7f.jpg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz